Hocalar ve medyum hakkında medyumlar tavsiye

Hocalar ve medyum hakkında medyumlar tavsiye siteleri vardır bu yazımda sizlere bir özel tılsım büyüden ve sihirli asalardan  bahsedeceğim sihirli değnekler ve asalar yirminci yüzyılda yaşayan çek okültist franz bardon asayı törensel büyünün en önemli yardımcısı olarka nitenlendirilir en eski örnekler eski mısırda bulunan asalar burada genelikle medyum & medyumların eğimli fil dişlerinden yapılıyor simgelerle donatılıyordu daga sonra zerdüşti magi’ler kimi zaman resman’ların -deste halinde bağlanmış çubuklar  medyumlar kulanmaya başladılar.

medyumlar

                                                                              medyumlar

Asalar medyum herosun odysseiaında rastlarız kirke boyle bir asayla odysseia’sında rastlarız kirke boyle bir asayla odysseus’un adamlarını hayvana dönüştürür. Daha yakın tariglerde c.s lewis’in narnia öykülerinde ve j.k rowling’in harry potter serisinde büyülü asaların kulanıldığını görürüz. Sihirli değnekler ve asalara hem doğu hem batı kültüründe rastlarız. Büyüyü konu alan en önemli çin epik öykülerinden batıya yolculukta’ta maymun karakterinin büyüyüp küçülebilien sihirli asası vardır.

medyum

                                                                                                  medyum

Ortaçağda yazılan grimoire’lar da bu iki nesneden söz eder verga medyumlara (sihirli değnek) ve baculus sihirli asa bu makalede sihirli değneklerle asaların nasıl yapılacağı ve kullanılcağı da anlatılır. Süleyman mührü‘unde şu talimatlara verilir. Medyumlar ve tılsım büyü yapanlar sihirli değnek kızılağaç veya kamıştan asa fındık veya ceviz ağacından yapılmalıdır  ahşap taze olmalıdır, yeni büyümüş ağaçlardan alınmalıdır makalenin devamı bir dahaki medyum makalemizde göruşmek üzere……..