Medyum ökült büyü antik yunan medyumları sadihoca.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/medyxxgr/sadihoca.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Antik yunan döneminde büyü ve büyücüler her zaman vardır özelikle medyumlar çok önemliydi kraliyet tarafından medyum okulları, medyum eğitim, alanları medyumlar için özel bölgeler, eski yunan mitoloji’si her zaman medyumlar öenmli olmuştur çunki eski yunanlar mitolojiye inanıp zeus un medyumları koruduklarına inanılıyordu antik çağda yunanistan demokrasisi ve atematiği doğduğu yer olarak bilinsede, yunanlıların hayatında mantığın yanında doğaüstü unsurlara da yer vardı.

medyum, medyumlar artemis

                                       medyum, medyumlar artemis

İÖ dördüncü yüzyılda büyü de karlı bir ticaret alanına dönuşmuştu. Medyum platon‘un eutbydemostan anlatığı üzere büyücünün sanatı yılan, tarantula, akrep gibi hayvanları efsunlamak ve hastalıkları ileştirmekti. Popüler medyumlar popüler olan büyü yöntemi’de istenen büyücü ince kurşun bir ***????? yazıp ****¿¿¿ katladıktan sonra ****???? delmekti.

medyum tavsiye, artemis

                                                       medyum tavsiye, artemis

Bu levhalar bazen  ölülerle birlikte gömülürdü bu tür lanetlerin rakip iş adamlarına ve atletlere karşı potansiyel bir aşığın sevgisini kazanmak için mahkemelik olan davaları kazanmak amacıyla kulanıldığı anlaşılıyor. Günümüzde medyumlar da bu işletimi yapmaktadır gizemli medyumlar havas ilmi medyumları bunu yapmaktadır günümmuzde ulaşan gizemli büyülerden bazıları, ephesia grammata adıyla biliniyor eski yunanlıların bile anlamını çözmekte zorlandığı bu sözcukler artemis medyumu ve ephesus’taki tapınağı da dahil olmak üzere pek çok farklı yere kazınmış olarak bulundu. Yüksek sesle söyleyince büyülü güçleri olduğu anlaşılan bu sözcukler işe yaraması için kusursuz kilde telaffuz etmek gerekiyordu.

Bir önceki yazımız olan Hocalar ve medyum hakkında medyumlar tavsiye başlıklı makalemizde hoca, medyum ve medyum sihir hakkında bilgiler verilmektedir.